23 Nisan töreninde AKP’nin müziğini çalan kişi aranıyor!

 23 Nisan töreninde AKP’nin müziğini çalan kişi aranıyor!

Şehzadeler Belediyesi’ne ait araçta, 23 Nisan törenlerinde AKP’nin seçim müziğinin çalınması skandalı ile ilgili belediyeden yapılan açıklamada, henüz tespit edemedikleri bir sebeple olayın meydana geldiği ve açılan soruşturma sonunda konuyla ilgisi bulunan kişilere gerekli cezanın verileceği belirtildi.

Şehzadeler Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda düzenlenen etkinliklerde, belediye aracının meydanda AKP’nin seçim müziği olan ‘Dombra’yı çalması ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Personel ihtiyaç molasındaymış

Konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi “Dün Manisa’da 23 Nisan Kutlamaları sırasında, Cumhuriyet Meydanında belediyemize ait ses düzeni aracında, 23 Nisan şarkıları çaldığı sırada, personelimizin ihtiyaç molası için aracın başında olmadığı sürede, henüz tespit edemediğimiz bir sebeple; siyasi müzikler çalınmıştır. Görevlilerin müdahalesi ile aracın elektrik sistemi kapatılmış ve müzik sonlandırılmıştır. Konu ile ilgili olarak ivedi bir şekilde sorumlu personeller ile ilgili soruşturma başlatılmıştır. Görevli personeller ilk ifadelerinde flash disk üzerinden çalınan müziklerin içinde, herhangi bir siyasi müziğin olmadığını, ifade etmişlerdir.

“İhmali bulunan kişiler hak ettiği cezayı alacak”

Şehzadeler Belediyesi kurulduğu günden buyana “herkesin belediyesi” olmak İçin çalışan, hizmetlerini bu ilke ile yapmaya çalışan bir belediyedir. Her ne sebeple olursa olsun, resmî bir belediye aracından, bir siyasi partinin, seçim müziğinin çalınması, asla kabul edebileceğimiz bir durum değildir. Temel belediyecilik ilkelerimize ters düşen bu durumla ilgili vakit kaybetmeden soruşturma başlatılmıştır.  Bu soruşturmanın sonucunda bu konu ile ilgili ihmali veya art niyeti olan kişiler hak ettiği cezayı alacaktır.”

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir