Semih Yalçın’dan MHP’yi eleştiren Arınç’a tepki: Fevkalade tehlikeli

 Semih Yalçın’dan MHP’yi eleştiren Arınç’a tepki: Fevkalade tehlikeli

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, AKP’li Bülent Arınç’ın MHP’ye yönelik yaptığı açıklamalarına”Bülent Arınç’ın fevkalade tehlikeli açıklamaları, Cumhur İttifakı’nın ortağı AK Parti’nin bugünkü politikalarına ters düşmektedir. Bu haliyle Arınç, Cumhur İttifakı’nı sabote etmektedir”cümleleriyle tepki gösterdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih yalçın, sosyal medya hesabından yaptığı bir dizi paylaşımda, AKP’nin kurucularından Bülent Arınç’ın katıldığı canlı yayında Cumhur İttifakı ortaklarından MHP’ye yönelik yaptığı eleştirilere yanıt vererek tepki gösterdi.

Yalçın’ın açıklamasının tamamı şöyle:

“Türk siyasi hayatında bazı binbir surat tipler vardır. İlk akla gelen isim ise Bülent Arınç’tır. Bülent Arınç her renkli her şeydir, herkesle fotoğraf çektirecek, her dalda oynayacak tıynettedir. Pişkinlik, şımarıklık, nobranlık, kibir ve yüzsüzlükte seviye atlamış bir âdemdir.

Genelkurmay Başkanlığının kozmik odasına FETÖ’yü sokmakla maruf, Arınç henüz FETÖ ile yaptığı işbirliğinin hesabını bile vermedi. Bu konuda derin bir yarası var ki FETÖ ile mücadelede tavizsiz duran, kendisini sık sık silkeleyen MHP’den gocunduğunu her vesileyle belli ediyor.

Arınç; öylesine muhteris ve egoist ki Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir yandan destek veriyor gibi görünürken, diğer yandan Cumhur İttifakının tutarlı ortağı MHP’ye saldırarak bozgunculuk yapıyor. Tam bir FETÖ’cü taktiği… Biz Bülent Arınç’ı iyi tanırız. O; kindar ve içinden pazarlıklı siyasetçi tipine çarpıcı bir örnek. Üstelik politika sahnesinde millî görünüp gayrimillî unsurlara hizmet veren kripto Türklük düşmanlarının en azılılarından…

Bülent Arınç’ın fevkalade tehlikeli açıklamaları, Cumhur İttifakının ortağı Ak Partinin bugünkü politikalarına ters düşmektedir. Bu haliyle Arınç Cumhur İttifakını sabote etmektedir. Bülent Arınç’ın, kendi ayağına kurşun sıkan malum sözleri, birlik ve bütünlüğümüzü hedef alan mahfilleri sevindirmiştir. Bülent Arınç içinde yer aldığı camianın selameti için elini eteğini ve çatal dilini politikadan çekmelidir.”

 

 

Arınç, katıldığı Habertürk yayınında şunları söylemişti:

“AK Parti MHP’lileşmemeli dedim. Bunun aksini MHP için de söyledim; sen de AK Partileşme. Türkiye’nin milliyetçi partiye de ihtiyacı var. Milliyetçi olabilirsiniz ama Türkçü olmayacaksınız, çünkü karşı taraftakilere siz Kürtçüsünüz diyoruz. Bunları söylemek zorundayım. Biz aynileşmemeliyiz.”

Bülent Arınç, dün çıkan röportajında da eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetiyle ilgili ‘çok şeyler bilse de’, başkalarının hedefi olmak istemediği için bunları anlatmayacağını söylemişti. Arınç, “Yapabileceğim tek şey onun hakkında bir Fatiha okumaktı, Yasin okumaktı. Bunu da yaptım. Bunun dışında bir yorum yapmayı çok şeyler bilsem de doğru bulmam. Çünkü birilerinin hedefi olmak istemem” demişti.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir