Başkanlar terörü lanetledi

 Başkanlar terörü lanetledi

İstanbul İstiklal Caddesi’nde dün meydana gelen patlama ile ilgili siyasi partilerin Manisa il başkanları yaptıkları açıklamalarla saldırıyı kınayarak terörü lanetledi.

Hülya Kılınç

İstanbul İstiklal Caddesi’nde dün meydana gelen patlamada 6 kişi yaşamını yitirmiş, 2’si ağır 81 kişi yaralanmıştı. Patlama ile ilgili bugün açıklamalarda bulunan siyasi partilerin Manisa’daki il başkanları, terörü ve terörden medet umanları lanetledi.

Siyasi partilerin il başkanları, yaptıkları açıklamalarda şu görüşlerini dile getirdi:

Semih Balaban

CHP’Lİ BALABAN “TERÖRDEN MEDET UMANLARI LANETLİYORUZ”

İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamanın ülkemizde artık yaşanmaması gerektiğini kaydeden CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban “Patlamada yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımızın acılarını en derinden hissediyoruz. Terörü, terör örgütlerini ve terörden medet umanları lanetliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.”dedi.

Hasan Eryılmaz

İYİ PARTİLİ ERYILMAZ, “HUDUT NAMUSTUR!”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, İstanbul İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamada yaşamını yitirenlere rahmet yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifa dileklerinde bulunarak, terörü lanetledi.

“SINIRLARIMIZI KEVGİRE ÇEVİRDİNİZ”

Avrupalıların canını korumak için Türkiye’nin sınırlarını kevgire çevirenler yüzünden halkın büyük bir korku içerisine girdiğini ifade eden Eryılmaz,  “AKP  iktidarının açık kapı politikası, milli bir güvenlik sorunudur. Türk milletinin sınırlarını yol geçen hanına çevirenlere karşı gençlerimizin ‘Hudut Namustur’ pankartı açmasının iktidarı ne kadar sinirlendirdiğini, gençlerimizi gözaltına aldırdığını, hatta pankart açan gençlerimizin saldırıya uğradığını biliyoruz. ‘Hudut Namustur’ pankartı asan gencecik çocuklara yaptıklarınızı sınırlarımızın güvenliğini sağlamak için yapsaydınız bugün PKK kampında eğitim almış Suriyeli bir terörist, İstanbul’un kalbine bomba koyamazdı. Sınırları bir an önce koruyun, ülkeye kaçak yollarla giren herkesi tespit edin. Türkiye, yine bir seçim öncesi karanlık ve kanlı günlerine geri dönmemelidir. AK Parti’nin yarattığı bu sözde sığınmacı politikası nedeniyle bir masum canımızı daha kurban vermeyeceğiz”dedi.

Cansın Tunçdirek

DEVA’LI TUNÇDİREK:MİLLETİMİZE KARŞI BÖLÜCÜ GİRİŞİMLER HER ZAMAN SONUÇSUZ KALACAKTIR

Deva Partisi Manisa İl Başkanı Cansın Tunçdirek  ise, patlamayla ilgili şu açıklamada bulundu “13 Kasım, Pazar günü İstanbul Taksim’de hain saldırı sonrası meydana gelen patlamada hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlarımızın haberini derin bir üzüntü içerisinde öğrendim. Yaşadığımız bu elim hadise yüreklerimizi burkmuştur. Bilinmelidir ki, Türk Milleti’ne karşı yapılan her türlü bölücü girişim, milletimizin azim ve kararlılığı ile bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sonuçsuz kalacaktır. Türk milletini bölmek isteyenlerin bu ve bunun gibi alçak planları asla ve asla emellerine ulaşamayacaktır. Deva Partisi Teşkilatları olarak; hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralanan kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.”

Nurten Onultmak

GELECEK PARTİLİ ONULTMAK: TERÖRÜN HER TÜRLÜSÜNÜ LANETLİYORUZ

Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Nurten Onultmak, terörün her türlüsünü lanetle kınadığını belirterek şunları söyledi “Her şeyden önce çok üzgünüm. İstiklal caddesinde yapılan saldırıda ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Salih Hızlı

AKP’Lİ HIZLI GEÇMİŞ OLSUN DİLEĞİNDE BULUNDU

AKP Manisa İl Başkanı Salih Hızlı da patlama sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda terörü lanetleyerek şu ifadeleri kullandı “İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Patlamada yaralanan tüm vatandaşlarımıza ise acil şifalar dileyerek, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

Kerem Taylan

HDP’Lİ TAYLAN: SALDIRIYI YAPANLAR KAOS ORTAMI YARATMAYI AMAÇLIYOR

HDP Manisa İl Eş Başkanı Kerem Taylan, İstanbul’daki sivil halka yönelik yapılan saldırıyı kınadığını belirterek “Ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu saldırıyı yapanların amacının Türkiye’de kaos ortamını yaratmayı amaçladıklarını düşünüyorum. Hükümet yetkililerinin hızlı bir şekilde suçluyu bulmalarını da, olayın gerçek faillerinin ortaya çıkmasının önünü tıkattığını düşünüyorum.”görüşünde bulundu.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir