Soma’ya ağır ceza mahkemesi kuruluyor

 Soma’ya ağır ceza mahkemesi kuruluyor

AK PARTİ SOMA İLÇE BAŞKANI EROL SAYGILI, DAHA ÖNCE AKHİSAR İLÇESİNE BAĞLI OLAN SOMA’NIN ADLİ YÖNDEN AĞIR CEZA STATÜSÜ KAZANDIĞINI DUYURDU. (YILMAZ SARIPINAR/MANİSA-İHA) AK Parti Soma İlçe Başkanı Erol Saygılı, daha önce Akhisar ilçesine bağlı olan Soma’nın adli yönden ağır ceza statüsü kazandığını duyurdu.

AK Parti Soma İlçe Başkanı Erol Saygılı, daha önce Akhisar ilçesine bağlı olan Soma’nın adli yönden ağır ceza statüsü kazandığını duyurdu.

AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan’ın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile bir görüşmesi ve yapılan girişimler sonucu gerçekleştirilen fizibilite çalışmalarına göre bakanlık kararıyla Soma’ya ağır ceza mahkemesi kurulması uygun görülerek karara düştü.
AK Parti Soma İlçe Başkanı Erol Saygılı konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı “Soma ilçemizde daha önce Ağır Ceza Mahkemesi ve Adalet Komisyonu yoktu. Bu nedenle adli yönden Akhisar ilçesine bağlıydı. Soma artık müstakil bir Ağır Ceza Mahkemesine sahip oldu. Soma’mıza Ağır Ceza Mahkemesi’nin kurulması hem Akhisar Adliyesi’nin iş yükünü hafifletecek hem de Soma ve buraya bağlanması muhtemel olan Kırkağaç’ta ağır cezada davası olanlar ve yakınları mahkeme süreçlerini artık Soma Adliyesi’nden takip edebilecekler.
Öte yandan bir ilçenin ağır ceza merkezi haline gelmesi o ilçenin önemini ve gelişmişliğini gösterir. Soma ilçesi de bir merkez haline geldi. Somamıza hayırlı olsun. Emeği geçen Ak parti Manisa Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali Özkan’a teşekkür ediyoruz.”

AK Parti Soma İlçe Başkanı Erol Saygılı

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.