Soylu: Haftada 5 bin uyuşturucu satıcısını gözaltına alıyoruz

 Soylu: Haftada 5 bin uyuşturucu satıcısını gözaltına alıyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa’da uyuşturucu satıcılarına yönelik yaptığı açıklamada “Kökünü Kurutma Operasyonu”nda 110 şüpheliden 95’inin gözaltına alındığını belirterek “Ortalama haftada 5 bin uyuşturucu satıcısını veya imalat yapanı gözaltına alıyoruz”dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa’da İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Merkezi’nde (KGYS) açıklamalarda bulundu.

110 UYUŞTURUCU SATICISININ 95’İ GÖZALTINA ALINDI

Soylu, Bursa’da uyuşturucu satıcılarına yönelik “Kökünü Kurutma Operasyonu”nda 110 şüpheliden 95’inin gözaltına alındığını açıklayarak, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı ile yeni bir operasyon düzenlediklerini söyledi.  Soylu “1730 kahraman arkadaşımızın katıldığı, 15 narkotik köpeğinin, 1 helikopter, 3 insansız hava aracının katıldığı bir operasyon daha bu sabah itibarıyla saat 05.30’da başladı. 70 adrese hedeflenildi. Yaklaşık 110 uyuşturucu satıcısına yönelik bir operasyondu. Şu saat itibarıyla 95’i gözaltına alındı, operasyonlar devam ediyor”dedi.

“HEDEF: SINIRLARIMIZIN İÇERİSİNE UYUŞTURUCU MADDESİ SOKMAMAK”

Bursa’ya son 1,5 ay içerisinde ikinci gelişi olduğunu hatırlatan Soylu, şöyle devam etti “Bin defa gelmemiz icap ederse bin defa geleceğiz ve bu operasyonları gerçekleştireceğiz. Aziz milletimiz rahat olsun. Avrupa’da uyuşturucu serbest, kullanımı da serbest, şırıngası da serbest ama milletimiz olarak biz buna müsaade etmeyiz, tahammül etmeyiz, müsamaha gösteremeyiz. Hedefimiz sınırlarımızın içerisine hiçbir uyuşturucu maddenin girmemesini sağlamaktır, bunu temin etmektir.”

HAFTADA 5 BİN UYUŞTURUCU SATICISI VE İMALAT YAPANI GÖZALTINA ALINIYOR

Tarihin en büyük uyuşturucu operasyonlarını yaptıklarını ve  ortalama haftada 5 bin uyuşturucu satıcısını veya imalat yapanı gözaltına aldıkları bilgisini veren Soylu ” Bu konuda arkadaşlarımız, emniyet teşkilatımız, jandarma teşkilatımız büyük bir gayret gösteriyor. Daha dün Diyarbakır’da 1900 kilogramın üzerinde esrar ele geçirildi. Bu mücadelemiz kararlılıkla devam ediyor. İnancımız var, irademiz var, kararlılığımız var. Gençlerimizi bu illete bulaştırmak isteyenlere müsamaha göstermeyeceğiz. Gereğini yerine getiriyoruz, yerine getirmeye de hep birlikte devam edeceğiz”diye konuştu.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir