Şule Tunalı Demokrat Parti’den de istifa etti

 Şule Tunalı Demokrat Parti’den de istifa etti

AKP’den istifa ederek Demokrat Parti’den 2019 yerel seçimlerinde Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Şule Tunalı, Demokrat Parti’den de istifa ettiğini açıkladı. 

AKP’den istifa etmesinin hemen ardından üye olduğu Demokrat Parti’den 2019 yerel seçimlerinde Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Şule Tunalı, deprem felaketinin yaşandığı bu günlerde il kongresi yapılmasını doğru bulmadığını belirterek partiden istifa ettiğini açıkladı.

“İNSANİ DEĞERLERİME TERS”

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Demokrat Parti’den istifa ettiğini ifade eden Tunalı, gerekçelerini şöyle sıraladı “Merkez üssü Pazarcık olan, başta Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Adıyaman olmak üzere 6 Şubat 2023 tarihinde 10 ilimizde meydana gelen depremlerle hem de zorlu kış şartlarında çok büyük acılar yaşadığımız bugünlerde büyük fedakarlıkla sürdürülen kurtarma çalışmalarını ve gelişmeleri dikkatle ve üzüntüyle takip ediyoruz. Ülkemize çok büyük geçmiş olsun, Rabbim böylesine acıyı bir daha bize yaşatmasın. Vefat eden vatandaşlarımıza bu vesile ile tekrar Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, birlik ve dayanışma ile bunu da aşacağımıza inanıyorum.  Ülkemizde bunca acılar yaşanırken Demokrat Parti Manisa İl Teşkilatının 18 Şubat 2023 tarihinde İl Kongresini yapmasını anlam veremediğim gibi, bizlerin önceliği bugünlerde zor durumda olan kardeşlerimize nasıl yardımcı oluruz diye çabalarken kongre yapılmasını kabul etmek benim kişiliğime, insani değerlerime ters geldiği için DP çatısı altında siyasete devam etmenin doğru olmadığını düşündüğümden dolayı Demokrat Parti’den istifa ediyorum. Kamuoyuna saygılarımla sunarım.”

AKP’DEN İKİ KEZ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLMUŞTU

Şule Tunalı, 2007 Genel seçimlerinde AKP’den 8.sıra Manisa milletvekili adayı olmuştu. Tunalı, 2009-2014 yılları arasında Manisa Belediye Meclis Üyeliğinin yanı sıra Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Milli Heyet Üyeliği yaptı. AKP Kadın Kolları MKYK üyeliği de yapan Tunalı,  7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde AKP 25. Dönem milletvekili adayı olmuştu. En son 2019 yılında AKP’den istifa ederek üye olduğu Demokrat Parti’den Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuştu.

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir