Tarım Kredi marketlerinde indirim fiyaskosu!

 Tarım Kredi marketlerinde indirim fiyaskosu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tarım Kredi Kooperatifleri’ne ait marketlerde fiyatları düşürme çağrısı üzerine bugün marketlerde indirim yapılması beklenen ürünlerin çoğunda fiyatların özel marketlerden farklı olmadığı görüldü. Sabahın erken saatinde marketlere akın eden vatandaşlar tam bir fiyaskoyla karşılaştı.

Hülya Kılınç

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Tarım Kredi Kooperatiflerine ait marketlerde fiyatları düşürme çağrısında bulunmuş, ardından indirimlerin 30’u aşkın temel tüketim ürününde 15 Ağustos’ta yapılacağı duyurulmuştu.

FAYATLARI GÖREN VATANDAŞ İSYAN ETTİ

Manisa’da da Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerine ait 25 markette 30’un üzerindeki temel tüketim maddesinde bugün indirimli satışlar başladı. Vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren indirimli ürünlerden almak için marketlere akın etti. Bazı vatandaşlar birkaç ürün grubu dışında indirim olmadığını ifade ederken, bazı vatandaşlar ise ürünlerde hiç indirim uygulanmadığını belirterek isyan etti.

“BAZI ÜRÜNLER ÖZEL MARKETLERDE DAHA UCUZ”

Tarım Kredi Kooperatifi marketinden birkaç gün önce alışveriş yaptığını ifade eden bir vatandaş, o gün aldığı ürünlerin aynı fiyattan satıldığını belirtirken, bir başka vatandaş fiyatların özel marketteki ürün fiyatlarıyla aynı, hatta bazılarının fiyatının daha da yüksek olduğunu kaydetti.

“BUNLAR İNSANI KANDIRIYOR!”

Alış veriş için girdiği marketten eli boş çıkan bir vatandaş “Cumhurbaşkanı bugün marketlerde indirim yapılacağını söyledi. Markete geldik ama indirimli ürün bulamadık. Alışveriş yapmadan çıktık. Bu nasıl bir indirim anlamadık. Bunlar insanı kandırıyor”dedi.

Bir başka vatandaş şeker ve yağa indirim yapılacağına, bisküviye indirim yapılması gerektiği görüşünde bulunurken, bir diğer vatandaş da, bazı ürünlerde indirim yapıldığını ancak bekledikleri gibi olmadığını belirterek “Belirtilen ürünlerde daha fazla indirim yapılacağını düşündük, ama diğer marketlerden hiç farkı yok buradaki fiyatların hatta bazı ürünler burada daha pahalı”diyerek tepki gösterdi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.