TDP Lideri Sarıgül: 20 yıllık iktidar ezdirdi, bıktırdı, bezdirdi

 TDP Lideri Sarıgül: 20 yıllık iktidar ezdirdi, bıktırdı, bezdirdi

TDP Genel Başkanı Sarıgül, tarımda, eğitimde, sağlıkta iktidarın politika üretemediğini belirterek “20 yıllık iktidar ezdirdi, bıktırdı, bezdirdi. İktidara geldiğimizde sorunları çözecek parti politikalarımız hazır”dedi.

Hülya Kılınç

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Manisa’da düzenlenen partisinin Ege Bölge Toplantısı’nda partisinin tarımda, ekonomide, sağlıkta, eğitimde hazırlanan politikalarını partililerle paylaştı.

Manisa İl Başkanı Hüseyin Surel ev sahipliğinde Yunusemre ilçesinde bulunan bir otelde gerçekleşen programa Manisa’daki siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.

“6’lı masanın da iktidarın da ayakta duracak mecali yok”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Manisa’nın Türkiye’nin tarım, ticaret ve sanayi kentlerinin en önemlilerinden biri olduğunu, ancak kıymetinin bilinmediğini belirterek başladığı konuşmasına şöyle devam etti “Gündem yoğun, gündem netameli ve bıçak sırtı. İktidar ve muhalefet üretemiyor. Yeni şeyler sunamıyor. 6’lı masanın da iktidarında ayakta duracak mecali yok. Söylüyorum 20 yıllık iktidar ezdirdi, bıktırdı, bezdirdi.  Sesinize ses olmaya geldik. 14 Mayıs’ta Manisa’nın desteğine talibiz. Heybetinizi Spil Dağı’ndan. Vakarlı duruşunu 3 bin 500 yıllık tarihinden alan Manisa’da değişimin sesini duyar gibiyim.”

 

“Köylüye haciz gider mi Allah aşkına”

Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorununun olmadığını ifade eden Sarıgül “En çok üzüm, pamuk, tütün ve zeytin bu topraklarda yetişiyor. Ya çiftçi aynı oranda mı destekleniyor hayır. Köylü üretecek, kazanacak ki sofralarımızda ekmeğimiz aşımız olsun. Tarım Kanunu’na göre; milli gelirin yüzde 1’i oranında sizin cebinize girmesi lazım, girmiyor. Hesabını sormayalım mı şimdi bunun. Cennet gibi topraklarımızda üretilen üzümün değerini hakkınca pazarlayabiliyor muyuz?  Soruyorum size.  Türk Hava Yolları dünyada bir marka olmuştur. İnanıyorum ki üzümü de bir marka haline getirebiliriz. Üreticilere, banka ve tarım kredi kooperatiflerinden çektikleri kredilerin faizlerini yüzde 0’a indireceğiz. Bu lafta değil, beni bilen bilir. Haciz köylüye gider mi Allah aşkına soruyorum. Köylü haciz tedirginliği yaşamayacak. Çünkü Türkiye Değişim Partisiyle birlikte haciz tarihe gömülecek. Yüzde 1 devlet desteğini çiftçiye vereceğiz. Aileler ele güne muhtaç olmayacak. Destek programlarımız hazır.

“Hastaneye, köprüye garanti var çiftçiye niye yok”

Yani şimdi hasta garantili hastaneler, yolcu garantili köprüler var ya hani Manisa’nın güzel insanları çiftçiye garanti neden verilmiyor. Bakın ilk kez burada söylüyorum. Bu bizim projemiz olacak.  Üreticiye yemi, gübreyi ve traktörü ücretsiz biz vereceğiz. Elinizde olan traktörü de yenileyeceğiz. Türkiye Değişim Partisi iktidarında çiftçimiz rahat bir nefes alacak.

“Bu adaletsizliği yıkacağız”

Tarlada fabrikada üretim. Kamuda dürüst yönetim. Çiftçi ekecek. Yıl sonunda en az ekim masrafından fazlasını biz vereceğiz.  Tüm işlemlerde çiftçi belediyelerle veya bölgenin tarım bakanlık yetkilileriyle muhatap olacak. Aracılar olmayacak. Asil amacımız önceliğimiz tarım politikaların da iç piyasayı doyurmak. Bir de sırtınızdaki vergi kamburunu kaldıracağız. En büyük sorununuzu da biliyorum. Tütünün maliyeti 80 – 90 lira. Tüccar 55 lira veriyor. Tütüncü 100 lira istiyor. Bu adaletsizliği yıkacağız. Sizlere güveniyorum. Beraber el ele vereceğiz. Tarımı hor görürsek, yarını zor görürüz. Bizim yönettiğimiz Türkiye, bolluk, bereket Türkiye’si olacak. Bizim yönettiğimiz Türkiye, güler yüzlü, mutlu bir Türkiye olacak” diye konuştu.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir