Tufan Akan destekleyeceği adayı açıkladı

 Tufan Akan destekleyeceği adayı açıkladı

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Pazar günü kongrede Manisa İl Başkanlığı için Ali Zafer İksir’i destekleyeceğini açıkladı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler  Günü öncesi basınla bir araya gelen Tufan Akan, Pazar günü yapılacak il başkanlığı seçiminde kimi destekleyeceği sorusunu cevaplandırdı. Akan, “3 tane birbirinden kıymetli arkadaşımız aday. İl başkan yardımcısı 3 arkadaşımız. Bir de bu hafta adaylığını açıklayan dördüncü bir arkadaşımız, abimiz oldu. Biz demokrasiyi işleten bir parti olduğumuz için bu 5 yada 6 aday da bu saatten sonra olabilir. Bununla ilgili herhangi bir sıkıntımız yok. İstediği kadar aday çıkabilir

Yunusemre ilçemizde 93 seçilmiş delegemiz var, il yönetim kurulunda çalışan arkadaşlarımız dışında. Onları da eklediğimiz delege sayımız 120. İl genelinde 600 delege sayısı düşünüldüğü zaman çok önemli ve karar verici noktadayız, ilçe olarak. Bu bağlamda üzerimize düşen görevin hassasiyetinin farkındayım.

4 yıl boyunca Yunusemre ilçesinde beraber görev yaptığım, meclis üyem olarak görev yapan, Manisa’mızın hem kendisini hem ailesini tanıdığı, sosyal ve iş çevresi İYİ Parti İl Başkanı olmak için gayet ideal olan, Yunusemre Belediyesi’nde ve Büyükşehir Belediyesi’nde gördüğümüz haksızlıklara karşı dava açan ve bu davaları takip eden, bayrağı önde partimiz adına götüren bir kardeşimiz arkadışımız Ali Zafer İksir var. Yunusemre İlçe teşkilatı olarak Pazar günü yapılacak olan seçimde İksir’den yana bir desteğimiz olacak. Kendisine çıkmış olduğu yolda başarılar diliyorum. Diğer 2 arkadaşım da benim için çok kıymetli. Teşkilat başkanlığı ve siyasi işler başkalığı gibi çok önemli görevler yaptılar. Ancak ben kendi meclis üyemiz, kendi kardeşimiz Yunusemre’nin bir evladı olarak Zafer İksir’i destekleyeceğim” dedi.

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir