Tunçdirek, Manisa siyasetinin seçilmiş ilk kadın başkanı oldu

 Tunçdirek, Manisa siyasetinin seçilmiş ilk kadın başkanı oldu

Deva Partisi’nin 1. Olağanüstü Kongresi’nde atamayla geldiği il başkanlığı görevini bu kez seçimle kazanan Cansın Tunçdirek, aynı zamanda Manisa tarihinde siyasi bir partinin seçimle başkan olmuş ilk il başkanı oldu.

Hülya Kılınç

Deva Partisi’nin 1. Olağan Kongresi ilklere sahne oldu. 23 Şubat 2022 tarihinde Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan tarafından il başkanı olarak atanan Cansın Tunçdirek, parti binasında tek listeyle yapılan kongrede başkanlığa seçildi.

Kongreden çıkan sonuçla Manisa siyasi tarihinde de bir ilk yaşanmış oldu. İlk kez siyasi bir partide kadın il başkanı atama değil seçimle başkanlık koltuğuna oturdu.

“LAF ÜRETEREK DEĞİL ÇALIŞARAK SİYASET YAPIYORUZ”

Parti binasında düzenlenen il kongresinde kongreye katılan herkese teşekkür eden Deva Partisi Manisa İl Başkan Cansın Tunçdirek, şunları söyledi “Deva Partisi kurulduğu ilk günden bu yana Türkiye siyasetine yeni bir soluk yeni bir heyecan ve yeni bir umut getirmiştir. Bağıran, ötekileştiren hakaret edenlere karşı nezaketle ve samimiyetle kavgayla, monologla değil diyalogla; ‘ben bilirim’ ‘ben yaparım’ diyerek değil, istişare ve ortak akılla; tek taraflı konuşarak değil dinleyerek; sadece laf üreterek değil, çalışarak siyaset yapılacağını Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan ve güçlü kadrosu gösterdi.

“ELİMİZİ DEĞİL GÖVDEMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK”

Deva Partisinin yüzü, özgürlüğe, adalete ve demokrasiye dönüktür. Güçlü Türkiye olmak için bu kavramlara sıkı sıkıya bağlanmak gerekliliğine inanan bir partidir. Deva Partisi kadının sesidir, işçimizin, emekçimizin, öğrencinin, doktorun, öğretmenin, gencimizin, yaşlılarımızın sesidir. Ve sesi olmaya da devam edecektir. Bu vesileyle bizlerde Manisa DEVA teşkilatı olarak sesimizi daha gür duyurmak için var gücümüzle çalışmaya, aydınlık bir Türkiye olma özlemini gerçekleştirme adına sadece elimizi taşın altına değil Genel Başkanımız gibi gövdemizi taşın altına koyduk. Bizlere bu yolda yol arkadaşlığı yapan herkese şükranlarımı sunuyorum. Kongremizin başta ülkemize, tüm Deva teşkilatlarımıza ve Manisa’mıza hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir