Başkan Tunçdirek, ülkemizin en yaralı kadınlarını kucakladı

 Başkan Tunçdirek, ülkemizin en yaralı kadınlarını kucakladı

DEVA Partisi Manisa İl Başkanı Cansın Tunçdirek, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde deprem bölgesinden Manisa’ya gelmiş depremzede kadınları ziyaret ederek, dayanışma duygularını iletti. 

Tunçdirek, Yunusemre İlçe başkanı, il ve ilçe yöneticileri ile birlikte Maraş merkezli yaşanan depremlerin ardından geldikleri Manisa’da Reyhan Bayer Kız Öğrenci Yurdu’na yerleşen kadınlarla bir araya geldi.

“KIZ KARDEŞLERİMİZİN ACILARINI DAYANIŞARAK DİNDİRECEĞİZ”

Kadınlarla yaptığı sohbette 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün kadın mücadelesindeki önemine değinen Tunçdirek, ”Dünyadaki bütün kadınlar en zor şartların, en ağır koşulların üstesinden gelmesini geçmiş deneyimlerinden çok iyi bilmektedirler. Bu tarih boyunca hep böyle olmuştur. Erkeklerin, toplumların, siyasi erklerin, geleneklerin kıskacında tarih boyunca hep mücadele veren kadınlarımız, bugün bu baskılar karşısında sesini daha gür yükseltmiş ve  alanları, sokakları sallamaya başlamıştır. Bu kadınların dayanışmasının gücüdür. Bugün DEVA Partisi olarak, deprem bölgesinde yara almış kız kardeşlerimizi ziyaret ederek acılarını paylaşmaya, el ele verip, bu günleri birlikte aşacağımızı söylemeye geldik. Her zaman yanlarında olacak, bu zor günleri birlikte atlatacağız. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, aynı zamanda kadınların mücadelesinin günüdür. Bu mücadele içinde deprem bölgesinden kentimize gelmiş kız kardeşlerimizin acılarını dayanışarak birlikte dindireceğiz”dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir