Ukraynalı çocuklar için seferber oldular

 Ukraynalı çocuklar için seferber oldular

Bahçeşehir Koleji Salihli Kampüsü, Polonya’ya sığınan savaş mağduru çocuklar için seferber oldu, sosyal sorumluluk projesi kapsamında toplanan yardımlar Polonya’ya gönderildi.

Tunay Aktaş

Bahçeşehir Koleji Salihli, savaş mağduru olan Ukraynalı çocuklar içinde harekete geçti. Bahçeşehir Koleji Salihli Kampüsü, Polonya’daki kardeş okulu ile eşzamanlı yürüttüğü “Stand By Ukraine” adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ukrayna’ya sığınan çocuklar için yardım kampanyası başlattı. Kısa sürede yoğun ilgi gören kampanyada toplanan yardımlar, Manisa Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen’in destekleriyle, Ankara’daki Ukrayna Dayanışma Derneği’ne ulaştırıldı.

Özel Salihli Bahçeşehir Koleji Kurucusu Serdar Elmacı, savaş mağduru çocuklar için başlatılan kampanyanın kısa sürede yoğun bir ilgi gördüğünü kaydetti.

Elmacı “Bir çoğu savaşın ne olduğunu dahi bilmeyen on binlerce çocuk, küçük yaşlardan itibaren hafızalarında uzun yıllar taşıyacakları dramlara, acılara şahit oldular. Her savaşta olduğu gibi bu savaşta da en çok yine çocuklar mağdur oldu. Ülkelerini terk etmek zorunda kalan on binlerce Ukraynalı çocuk, şuanda Polonya’da zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor. Bahçeşehir Koleji Salihli Kampüsü olarak Polonya’da bulunan kardeş okulumuz ile “Stand By Ukraine” adlı eş zamanlı bir sosyal sorumluluk projesi başlattık. Bu kapsamda kolejimizde toplanan ve aralarında başta kıyafet, hijyen malzemesi, gıda olmak üzere çocukların ihtiyaç duyduğu bir çok malzemeyi kısa sürede temin ederek, Manisa Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen’in de desteği ile Polonya’ya gönderdik. Kampanyamıza destek veren tüm öğrencilere öğrenci velilerine ve  Mevlüt Özmen’e teşekkür ederim.” dedi.

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.