Üniversite personeli 25 bin TL promosyon aldı

 Üniversite personeli 25 bin TL promosyon aldı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde (MCBÜ) personele, maaş promosyonu olarak 25 bin lira verilmesine yönelik anlaşma Akbank’la imzalandı.5 bine yakın üniversitenin tüm personeli bu anlaşmadan yararlanacak. Bu konuda güncellemeyle ilk üniversite olan MCBÜ, diğer üniversitelere de örnek oluyor.

Tunay Aktaş

6 bin 200 lira olan mevcut promosyon sözleşmesinin enflasyon değerlendirilerek tekrar güncellenmesi talebi ilk olarak Hürriyetçi Eğitim Sen tarafından üniversite yönetimine iletildi. Rektör Ahmet Ataç’ın yoğun çabaları sonucu Akbank ile 2 yıllık anlaşmaya varıldı.

MİKTAR PERSONELİN ONAYINA SUNULDU

Yapılan 25 bin liralık anlaşma anketle personelin onayına sunuldu. Yüzde 95 tarafından miktar yeterli bulunarak kabul edildi.

MİLLİ EĞİTİMDEN DE BEKLİYORUZ 

Eksik gördükleri alanlarda anında girişinde bulunduklarını belirten Manisa Hürriyetçi Eğitim Sen Temsilcisi Haldun Bilgi, “Rektör Ahmet Ataç’ın bu promosyonun güncellemesinde büyük payı var. Bankalar normalde bu konuya sıcak bakmıyor. Türkiye’de üniversiteler noktasında ilk oldu. Şu an Türkiye’deki diğer üniversitelere örnek oluyor. Aynı güncellemeyi öğretmenler için Milli Eğitim’den de bekliyoruz” dedi.

Rektör Ahmet Ataç

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir