Vali Karadeniz eleştirilerin odağındaki müdürlüğe gitti

 Vali Karadeniz eleştirilerin odağındaki müdürlüğe gitti

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa’da yaşanan büyük çevre felaketlerinin yaşanmasında görevini yapmama konusunda ağır eleştirilere hedef olan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, Müdür Melik Kara ve personelinden çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünü ziyaret etti. Müdür Melik Kara’nın kurumun çalışmalarına ilişkin bilgi verdiği ziyarette Vali Karadeniz, kurumda görev yapan müdür yardımcıları ve personelle de bir araya geldi. Personelden görev alanlarına ilişkin bilgi alan Vali Karadeniz, yapılan çalışmaların titizlikle yürütülmesini isteyerek personelin yaklaşan Kurban Bayramlarını da kutladı.

DENETİM ARTACAK GÜVENLİK KAMERALARI KURULACAK

Ziyarette son günlerde İlimizde yaşanan su kirlilikleri ve yangınlara ilişkin konuları da değerlendiren Vali Karadeniz, bir daha benzer olayların yaşanmaması ve çevrenin korunması amacıyla gerekli tedbirlerin alındığını söyleyerek çevre kirliliğine sebebiyet veren kişi ve kurumlarla ilgili gerekli cezai işlemlerin uygulandığını bundan sonra da uygulanmaya devam edeceğini ifade etti. Vali Karadeniz, çevrenin korunması amacıyla belirli bölgelerde kolluk kuvvetleri ile birlikte yapılan denetimlerin daha da artırılacağını ayrıca yine bu bölgelerde ki kritik noktalara, gece görüşü ve plaka tanıma özellikli güvenlik kameraları kurulması ve alt yapıya ilişkin gerekli çalışmaların ivedilikle başlatılacağını ifade etti. Vali Karadeniz, daha yaşanabilir bir Dünya için çevre konusunda toplumun her kesiminin daha duyarlı olması gerektiğini de vurguladı.

 

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir