Vatandaş için pide bile lüks oldu

 Vatandaş için pide bile lüks oldu

Özellikle Ramazan ayında sofraların olmazsa olmazı pide, alım gücü düşen vatandaş için lüks oldu. 300 gram pidenin 5 liradan satıldığı Manisa’da fırınların önü bu yıl boş kaldı.

Her yıl Ramazan ayında sofraları süsleyen pideler, bu yıl rağbet görmedi. Manisa’da Ramazan ayında iftarı açmak için fırın ve bakkalların önünde oluşan uzun pide kuyrukları bu yıl üç, dört kişiyle sınırlı kaldı. Tüm ürünlerde olduğu gibi gıda ürünlerindeki yüksek fiyat artışları alım gücü düşen vatandaşı, sofrasındaki pideden mahrum etti.

Fırıncı beklediği satışı bulamadı

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Manisa Ticaret ve Sanayi Odası bu yıl 300 gram pideyi 5 TL olarak belirledi.  Şehzadeler ilçesinde faaliyet gösteren Güroluk Ekmek Fırını sahibi Kemal Kök, geçmiş yıllarda en az 700’e yakın pide sattıklarını ancak bu yıl ise istenen verimi alamadıklarını söyledi. Kök, “Her şeye gelen zamlardan sonra pidede de ister istemez zamlandı. Vatandaş için Ramazan ayında pide yemek lüks oldu. Pide istenen ilgiyi göstermedi. Satışlarımız az olsa da pide alan vatandaşlarımız oluyor”dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.