Vatandaş yenisini alamayınca tamircilerin işi patladı

 Vatandaş yenisini alamayınca tamircilerin işi patladı

Manisa’da 16 yıldır ayakkabı tamirciliği yapan Salih Ömürlü, ekonomik krizden dolayı son bir yıldır yeni ayakkabı alamayan vatandaşın tamire yöneldiğini belirterek, hiçbir dönem bu kadar iş yapmadığını söyledi.

Hülya Kılınç

Manisa Çarşı Mahallesi’ndeki 10 metrekare dükkanında 16 yıldır ayakkabı tamirciliği yapan Salih Ömürlü, tamircilerin son yıllarda işlerinin arttığını, son bir yıldır da patlama yaşandığını kaydetti.

Vatandaş yeni ayakkabı alamıyor

Uzun yıllar ayakkabı üretimi işinde sayacı olarak çalışan Ömürlü, 16 yıldır da ayakkabı tamir işini sürdürüyor. Yüksek enflasyon nedeniyle özellikle gençler arasında popüler olan spor ayakkabı markalarının 700 lira ile bin liraya yükseldiğini belirten Ömürlü, alım gücü düşen ailelerin yeni ayakkabı alamadığı için daha çok tamir ettirme yoluna gittiğini söyledi.

İş hacmi yüzde 150 arttı

Bir yıl önce tamir için günde 10 ayakkabı gelirken, bugün 20-25 ayakkabının geldiğini anlatan Ömürlü “Son 1 yıldır tamir için gelen ayakkabı sayısında büyük bir artış var. Önceden gençler tamir edilmiş ayakkabı kullanmazlardı. Şimdi öyle değil, onlar da ailelerin durumunu bildikleri için ayakkabıyı tamir ettirerek birkaç yıl daha uzun kullanmak yoluna gidiyor.”dedi.

 

 

 

 

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.