Veteriner hekimler günlerini kutlamadı

 Veteriner hekimler günlerini kutlamadı

Merter Yıldız

Manisa Veteriner Hekimleri Odası, Maraş merkezli deprem felaketinden dolayı Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nin 69’uncuKuruluş Yıl Dönümü kutlaması yapmadı. 

Maraş merkezli yaşanan depremlerde 27 veteriner hekim ve 10 öğrencinin hayatını kaybettiğini kaydeden Manisa Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Merter  Yıldız, yaşanan deprem felaketinde çok kayıplar verildiği ve büyük acıların yaşanmasından dolayı Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nin almış olduğu kararla kuruluş yıldönümünü kutlamadıklarını belirterek “Bizler dünyanın en saygın, ömür boyu yüksek ahlak ve sorumluluk gerektiren veteriner hekimliği mesleğinin üyeleriyiz. Şahsi çıkar ve siyasi amaç gözetmeksizin ülkemizin çıkarları doğrultusunda hayvansal üretim, hayvan sağlığı ve refahı, gıda güvenliği, veteriner halk sağlığı ve çevre sağlığı konularında büyük bir azimle çalışacak, mesleğimizi birlik ve beraberlik içinde en ileri noktalara taşıyacağız.

KURULUŞ GÜNÜ “VETERİNER HEKİM DAYANIŞMA GÜNÜ” OLARAK İLAN EDİLDİ 

Hepimizi derinden etkileyen depremde maalesef 27 meslektaşımızı, 10 öğrencimizi kaybettik, onlarcası ise yaralandı. Ailesi depremden etkilenen ve farklı şehirlerde okuyan çok sayıda öğrencimiz mağdur duruma düştü. Yaklaşık 200 meslektaşımızın muayenehanesi tamamen kullanılmaz hale geldi, mesleki uygulamada kullandıkları cihaz, medikal malzemeler, aşıları ve araçları enkaz altında kaldı. Yaşanan tablonun ağırlığı karşısında Kuruluş Günümüzü kutlamıyor “Veteriner Hekim Dayanışma Günü” olarak ilan ediyoruz. Türk Veteriner Hekimleri olarak bölgede hizmet vermeye, yapılanların takipçisi olmaya devam edeceğiz. 69.Yıldönümünün ülkemiz, mesleğimiz ve meslek mensuplarımız için hayırlara vesile olmasını diliyor, daha güzel yarınlarda buluşmak üzere sevgi ve saygılar sunuyorum”dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir