Vicdansızlar anne ve yavru domuzları katledip yol kenarına atmış

 Vicdansızlar anne ve yavru domuzları katledip yol kenarına atmış

Yunusemre İlçesi Yuntdağı Avdal yolu üzerinde geçtiğimiz hafta 1’i anne ve 4’ü yavru toplam 8 yaban domuzu öldürülerek yol kenarına atılmış halde bulundu. Hayvanseverler, çektikleri fotoğrafları sosyal medyada paylaşarak tepki gösterdi.

Hülya Kılınç

Bu dünyayı birlikte paylaştığımız hayvanlara karşı düşmanlık kent yaşamında olduğu gibi kırsal bölgelerde de değişmiyor. Son hayvan katliamı geçen hafta  Yunusemre İlçesi’nde yaşandı.

HAYVANSEVERLER İSYAN ETTİ:VİCDANSIZLIK!

Celal Bayar Üniversitesi Kampüsü’nden 5 kilometre uzaklıkta Avdal Köyü yolu Subaşı Mevkiinde kim veya kimler tarafından öldürüldüğü belli olmayan 8 yaban domuzu katledildi. Belediyeler tarafından sokaklardan toplanarak Yuntdağı bölgesine açlığa bırakılan hayvanları beslemeye giden hayvanseverler, gördükleri vicdansızlık karşısında isyan etti.

“HAYVANLARIN SPOR OLSUN DİYE ÖLDÜRÜLMESİ CANİLİKTİR”

Sosyal medya hesaplarından 4’ü yavru, biri anne, biri baba olmak üzeri üst üste atılmış yaban domuzu ailesi ve biraz ilerisinde 2 tane daha yol kenarına atılmış domuza rastladıklarını ifade eden hayvanseverler tepkilerini şöyle dile getirdi “Dört yavru ile birlikte anne ve baba yaban domuzunu katletmişler. Aynı bölgede 2 büyük domuz daha öldürüp yol kenarına atmışlar. Bölgede yüzlerce aç sokak köpeği bulunuyor. Bu köpekler tarafından domuzların cesetleri parçalanmış. Av sezonuymuş, avcılar mı? Ürünlere zarar veriyor diye köylüler tarafından mı öldürüldü bilmiyoruz. Avcılık bir spor değildir. Bir canlının hayatına son vermek spor olamaz. Bütün canlıların hepsinin bu dünyada bir yaradılış amacı vardır. Hayvanların spor olsun diye öldürülmesinin adı canilikten başka bir şey değildir.”

 

 

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir