Yağış ve dolu tarım arazilerini vurdu

 Yağış ve dolu tarım arazilerini vurdu

MANİSA’NIN SELENDİ İLÇESİNDE DÜN AKŞAM SAATLERİNDE ETKİLİ OLAN SAĞANAK VE DOLU YAĞIŞI SEBEBİYLE TARIM ARAZİLERİNDE HASAR MEYDANA GELDİ. (ADEM ÇAKIR/MANİSA-İHA) Manisa’nın Selendi ilçesinde dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak ve dolu yağışı sebebiyle tarım arazilerinde hasar meydana geldi.

Manisa’nın Selendi ilçesinde dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak ve dolu yağışı sebebiyle tarım arazilerinde hasar meydana geldi.

Manisa’nın Selendi ilçesine bağlı kırsal Avlaşa ve Çamyayla bölgelerinde sağanak ve dolu yağışı etkili oldu. Bir anda başlayan yağış sebebiyle Avlaşa ve Çamyayla mahallerinde etkili olan dolu ve sağanak yağış, tütün, buğday, arpa, kavun, karpuz ve tarlada ekili olan tüm meyve ve sebzelere zarar verdi. Dolu nedeniyle yüzde yüz oranında zarar gören ekili arazi sahipleri, “Bizler bu zamana kadar böyle bir yağış görmedik. Rabbim daha büyük afetlerden korusun” şeklinde konuşurken, yağışın hemen ardından harekete geçen Selendi İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından hasar tespit çalışması başlatıldı.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir