Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği 8 Mayıs’ta

 Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği 8 Mayıs’ta

Turgutlu Belediyesi, Turgutlu Doğa Kültür Yaşam Derneği (YAŞAMDER) ve Turgutlu Kent Konseyi işbirliği ile Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği’nin dördüncüsü 8 Mayıs Pazar günü saat 13:00’da Irlamaz Rekreasyon Alanı’nda gerçekleşecek.

Irlamaz Rekreasyon Alanı’nda gerçekleşecek olan şenlikte birbirinden farklı etkinlikler yer alacak. Konuşmalarla başlayacak olan Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği’nde tohum takasın yanı sıra halk oyunları gösterileri, çocuk dans gösterileri, müzik dinletisi, çocuklar için yarışmalar ve skeçler düzenlenecek.
“En Güzel Erik Yarışması” düzenlenecek
Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği’nde Turgutlu’da bir ilk olarak Dumanlı Papaz Erik Hasadı etkinliği de yapılacak. Dumanlı Papaz Erik Hasadı etkinliğinde
“En Güzel Erik Yarışması”
gerçekleştirilecek. Yarışmada dereceye girenler için birincilik ödülü 1000 TL mazot, ikincilik ödülü 750 TL gübre, üçüncülük ödülü ise 500 TL zirai ilaç çeki takdim edilecek. Etkinlik kapsamında ayrıca ilk hasat edilen erik açık artırmayla satılacak. “En Güzel Erik Yarışması”na katılmak isteyenler katılımcıların, yarışmaya katılacak oldukları eriklerle birlikte 8 Mayıs Pazar günü saat 13:00’da Irlamaz Rekreasyon Alanı’nda olmaları gerekiyor.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir