Yunusemre’de yıkım gerginliği

 Yunusemre’de yıkım gerginliği

Yunusemre İlçesi Fevzi Çakmak Mahallesi’nde belediye ekipleri kaçak olduğu gerekçesiyle yıkım kararı verilen yapıların yıkımı için gittiği mahallede, yapı sahipleri duruma tepki gösterdi.  Önceki gün kaçak yapıda yıkım işlemi gerçekleştiren ekipler, dün de mahkemesi devam eden 10 binayı mühürledi.

Hülya Kılınç

Fevzi Çakmak Mahallesi’nde yıkım kararı alınan ruhsatsız binaların yıkım kararının ardından Yunusemre Belediyesi önceki bölgeye 2 iş makinesi gönderdi. Çıkabilecek olaylara karşı ekiplere polis ve zabıta da eşlik etti.

Birçok yapının ruhsatsız olduğu mahallede yıkım haberini duyan yurttaşlar yıkım bölgesine akın etti. İş makinelerinin önüne geçen yurttaşlar, yıkımın durdurulması için girişimde bulundu. Kaçak yapılardan birinin çatısını, temel halindeki yapının ise temel kısmının yarısını iş makinesi ile yıkan iş makineleri, konut sahipleri ve mahallelinin tepki göstermesi üzerine diğer kaçak yapılara müdahale etmeden mahalleden ayrıldı.

“KAÇAK YAPILARA ELEKTRİK, SU ABONELİĞİ VERİP SONRA YIKMAYA GELİYORLAR”

Yıkıma tepki gösteren yurttaşlardan İ.K., mahallede ruhsatı bulunmayan birçok binaya 6 ay gibi bir sürede elektrik ve su aboneliği verildiğini ifade ederek “Burada birçok evin ruhsatı yok, ama devlet bu evlere  elektrik ve su aboneliği veriyor.  Elektrik ve suyu veren devlet sonra da kaçak yapı diye yıkmak istiyor. Buradaki insanlar nereye gitsin. Güçleri ancak bu yapılara yetiyor”dedi.

Dün tekrar mahalleye giden belediye ekipleri, yeni yapılan ve mahkemesi devam eden 10 kaçak yapının kapısına mühür vurdu.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir