Zafer Partisi Manisa teşkilatı kuruluyor

 Zafer Partisi Manisa teşkilatı kuruluyor

Manisa’da 10 gün içerisinde il teşkilatının kurulacağını belirten Zafer Partisi Manisa Temsilcisi Ali Erduğan, Düzensiz göç ve Süleyman Soylu çıkışlarının ardından partiye büyük talep geliştiğini ve ciddi bir potansiyel oluştuğunu söyledi. Erduğan, bunun bir kurtuluş mücadelesi olduğunu ifade etti.

Tunay Aktaş

Manisa’da parti kuruluş çalışmalarını ve oluşan genel durumu anlatan Zafer Partisi Manisa Temsilcisi Ali Erduğan, “Şu an 51 ilde yönetim oluştu. Mayıs ayı sonunda genel kongremiz yapılacak. Manisa’da çok ciddi bir talep var. 3 isim üzerinde duruyoruz. Şu an o isimleri vermek istemiyoruz ama hepsi Manisa’nın tanıdığı çok güzel isimler. 1 hafta 10 gün içerisinde il teşkilatı kurulacak. İlçelerimizin hepsi hazır, il teşkilatımızın kurulmasını bekliyoruz. İlde de ilçelerde de yönetim kadroları oluştu diyebiliriz. İsimler sık elenip dokunuyor. En kısa sürede bu isimler açıklanacak” dedi.

PARTİ İÇİN ARAYAN ARAYANA

Düzensiz göçe ve Süleyman Soylu’ya yönelik çıkışların ardından partiye ciddi bir talep geliştiğini ifade eden Erduğan, “Ümit hoca neredeyse herşeyi tek başına bitiriyor. Özellikle Süleyman Soylu konusundan sonra partiye büyük bir talep gelişti, arayan arayana.  Diğer partilerden de ciddi talep var. Ben zaten MHP kökenliyim, MHP’den gelen çok insan var. Diğer partilerden istifa edip Zafer Partisi’ne katıldığını söyleyenler ve özellikle Cumhuriyet Halk Partisi gençlerinden partimize gelenler var.

“POTANSİYEL GİDEREK BÜYÜYOR”

Bu olanlarını kendilerini şaşırtmadığı belirten ve ciddi bir potansiyel oluştuğunu belirten Erduğan, “Bu bir kurtuluş mücadelesi. Ve bu noktada Ümit Özdağ hoca samimi görüldüğü için oluşan bir potansiyel. Bu potansiyel giderek büyüyor. Seçimlere daha 1 yıl var. Çok iddialı olacak ama tek başına iktidara gelme bile konuşulabilir” dedi.

“HDP HARİÇ HERKESE KAPIMIZ AÇIK”

Her kesimden insana kapılarının açık olduğunu belirten Erduğan, “Kimseyle bir sorunumuz yok. Türkiye Cumhuriyeti Devletini benimsemiş, bayrağını, toprağını benimsemiş her toplumdan her kesimden insana kapımız açık. Başımızın üstünde yeri var, yeter ki Türkiye Cumhuriyetini sevsin. PKK’la FETÖ’yle bağlantısı olmayan, vatan haini olmayan herkese kapımız açık. Bu CHP’lide olabilir İYİ Partilide olabilir AK Partilide. Diğer siyasi partilerde olabilir. Ama sadece ve sadece malesef PKK’nın sözcülüğünü yapan HDP hariç. Yalnız burada HDP derken Mardinli, Diyarbakırlı, Hakkarili, Şırnaklı Kürt hemşerilerimiz kardeşlerimiz üzerine alınmasınlar. Zaten Kürt kelimesini kullamakta istemiyorum. Ben kendime laz, bir Aydınlıya efe demek istemiyorum. Kürdü, lazı, yörüğü, çerkezi hepimiz bu ağacın dallarıyız. Türkiye Cumhuriyeti’nin dallarıyız. Bu vatan hepimize yeter. Yeter ki birbirimize sahip çıkalım. Bu vatan bölünürse, bu çatı çökerse hepimiz altında kalırız” dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir